Водачът в схемата Беноа Пер се класира за четвъртфиналите на

...

Пер и Шаповалов продължават напред в Уинстън-Сейлъм

Водачът в схемата Беноа Пер се класира за четвъртфиналите на шампионата от сериите АТР 250 в Уинстън-Сейлъм, откакто победи сънародника си Уго Юмбер с 3-6, 7-6(2), 6-3 в мач от третия кръг на конкуренцията.

30-годишният Пер загуби първата част на дуела, само че по-късно съумя да стигне до поврат и да затвори мача след два часа и 26 минути игра. За място на полуфиналите Пер ще спори с испанеца Пабло Кареньо Буста, който надделя Лоренцо Сонего в два сета.

За четвъртфиналите на шампионата се класира и вторият подложен Денис Шаповалов. Канадският младок победи различен от новото потомство тенисисти Миомир Кецманович с 6-2, 6-3. За Шаповалов следва дуел с руснака Андрей Рубльов, който победи Сам Куери със 7-6(4), 7-6(10).

Напред не престават още Хуберт Хуркач, Франсис Тиафо, Стив Джонсън и Джон Милман. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg