Водачът в ранглистата на ФИФА Белгия победи с 2:1 Дания

...

Вълшебникът Де Бройне се завърна и собственоръчно обезвреди датския динамит

Водачът в ранглистата на ФИФА Белгия победи с 2:1 Дания във втори мач от група “B” на UEFA EURO 2020, игран на стадион „ Паркен “.

Домакините започнаха извънредно мощно и откриха още във втората минута посредством Юсуф Поулсен. Генерално през първата част „ датския динамит “ игра извънредно въодушевено, само че през вторите 45 минути плеймейкърът Кевин де Бройне се завърна в игра след неявяване поради лицева фрактура и първо асистира на Торган Азар, а по-късно вкара победния гол в 71-ата минута, с помощта на асистенция от другата звезда в селекцията на Роберто Мартинес Еден Азар.

Така „ алените дяволи “ се класират за 1/8-финалите, до момента в който Дания губи всевъзможни шансове да продължи в идната фаза, заемайки последното място с нула точки.

Още във втората минута домакините откриха. Пиер-Емил Хойберг пресече пас на Денайър пред наказателното поле, мигновено откри непокрития Поулсен в наказателното поле, който с извънредно акуратен удар в долния десен ъгъл откри.

В 5-ата минута Йоаким Мееле овладя в лявата част на пеналта, финтира неприятелски състезател и шутира, само че Тибо Куртоа реагира отлично. Едва минутка по-късно Даниел Вас се включи от втора позиция, засичайки с глава центриране на Мееле, само че опитът му за гол бе спрян от сигурните ръце на Куртоа.

Играта бе спряна в десетата минута за 60 секунди в символ на почитание към Кристиан Ериксен, който колабира в предходния мач на Дания.

В 25-ата минута Даниел Вас още веднъж се оказаха на стрелкова позиция, само че ударът му профуча над напречната греда.

10 минути по-късно Дамсгор получи на сантиметри пред наказателното поле, влезе във вътрешността, освободи си пространство и с левия крайник потърси долния десен ъгъл, само че настрана.

В 48-ата минута Томас Дилейни нахлу през центъра необезпокоявано и шутира с левия крайник от към 20 метра по посока на левия ъгъл, но мерникът му изневери.

7 минути по-късно Ромелу Лукаку се озова самичък на дясното крило, напредна отлично към аутлинията, сви топката към Де Бройне, който продължи незабавно пътя ѝ към Торган Азар, който от непосредствена непосредственост разстреля Шмайхел за 1:1.

В 71-ата минута Кевин де Бройне приключи по съвършен метод в десния ъгъл триходова акция на "червените дяволи ", разиграна пред наказателното поле на Дания.

Мартин Брайтуайт можеше да изравни в 75-ата минута, само че мощният му удар в десния ъгъл бе избавен.

В 87-ата минута Мартин Брайтуайт имаше най-чистата обстановка за Дания, откакто засече с глава чудесно центриране от десния фланг, само че нацели горната греда.