Водачът в класирането на Западната конференция в НБА Лос Анджелис

...

Лейкърс с безпроблемен успех над Голдън Стейт

Водачът в класирането на Западната конференция в НБА Лос Анджелис Лейкърс реализира безапелационна победа със 116:86 като посетител на последния в подреждането Голдън Стейт Уориърс. Това бе седми следващ триумф за Лейкърс, които бяха без звездата си ЛеБрон Джеймс.

Отборът на Стив Кър се държеше на 2 точки недостиг от съперника си до полувремето, само че след 40:17 в третата четвърт " езерняците " взеха неизпълним задатък. В отсъствието на Джеймс 23 точки за успеха на гостите вкара Антъни Дейвис, с 18 приключи Кайл Кузма, а Дуайт Хауърд добави още 13 точки и 9 битки.

Anthony Davis (23 PTS) propels the @Lakers to their 7th consecutive win.

Kyle Kuzma: 18 PTS
Eric Paschall: 23 PTS pic.twitter.com/lS5LVQGB13
— NBA (@NBA) 28 февруари 2020 година За " войните ", които не престават да не могат да разчитат на контузените си водачи Стеф Къри и Клей Томпсън, 23 точки записа новобранецът Ерик Паскал, а 16 вкара Джордан Пул. Дреймънд Грийн пък бе изпъден в средата на втората четвърт поради 2 механически нарушавания.
Тимът от Лос Анджелис резервира лидерската си позиция в Западната конференция с 45 победи и 12 загуби, до момента в който Голдън Стейт остава в другия завършек на класирането - последни с баланс 12 победи и 47 загуби.