Водач, управлявал лек автомобил под въздействието на наркотични вещества, е

...
Водач, управлявал лек автомобил под въздействието на наркотични вещества, е
Коментари Харесай

Дрогиран шофьор на 39 г. остава за 24 ч. в ареста

Водач, управлявал лек автомобил под въздействието на наркотични субстанции, е арестуван в районно управление (на МВР) Монтана.

На 26.02.2025 година към 15,30 ч. на ул. " Втора " в село Мърчево чиновници на Участък Бойчиновци при районно управление (на МВР) Монтана спрели за инспекция лек автомобил " Опел Астра " с монтанска регистрация, с лидер на 39 година от бойчиновското село Громшин.

При направената му проба с дръг тест е регистриран позитивен резултат за приложимост на коктейл от наркотични субстанции - канабис, бензодиазепани, амфетамин и меттамфетамин.

Водачът е направил кръвна проба за здравно проучване.

С полицейска заповед е арестуван за период до 24 часа по Закона за Министерство на вътрешните работи, лекият автомобил е конфискуван.

По случая е осъществен оглед и формирано досъдебно произвеждане по член 343б, алинея 3 от Наказателен кодекс.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР