Внимание, внимание! Честит прайд на всички!!! Време е за Дрингооо!“,

...
Внимание, внимание! Честит прайд на всички!!! Време е за Дрингооо!“,
Коментари Харесай

Да разджуркаме топките: Нова порция травеститско бинго с парите на държавата


„ Внимание, внимание! Честит прайд на всички!!! Време е за Дрингооо! “, бият камбаната във всички обществени платформи уредниците на т.нар мил бинго, мартенският епизод на което разтресе страната и сложи куп въпроси по отношение на наливането на държавни пари за частни клубове.

„ Този месец, като за последно преди заслужена лятна отмора, ви каним на епичното ни шоу Dringo. Malina Yank и Princess ще ни понесат по вълните на дъгата и ще почетем именити реализатори, които са оставили част от сърцата и душите си в поддръжка на LGBTQI+ обществото, в духа на прайд месеца. Prince, Тина Търнър, Фреди Меркюри, Боуи, Уитни са единствено част от имената, които ще съпроводят нашите топки в неделния следобяд Подготвили сме и един Pride куиз, с който ще тестваме дъгите над вас, под вас, във вас, въобще където желаете да бъдат! Освежете шарените си знания и се подгответе за награди, усмивки и кралици!

Формулата е позната:

Драг кралици ще въртят заплашително топки до постигане на множествен… куп дарове! “,

написа в анонса към идното в неделя шоу.

Наглед незначителното събитие нямаше да притегли вниманието на аудиторията, в случай че не беше скандалният факт, че за реализацията му в голяма степен е виновен Национален фонд „ Култура “, който обилно е развързал кесията. Преди месеци стана ясно, че шоуто за мил кралици (т.е. мъже, имитиращи жени) е подкрепено от държавната конструкция със скромните 93 хиляди лв.. Още тогава

Министерство на културата реагира и разгласи, че назначава инспекция, с цел да се изяснят събитията и целесъобразността на финансиране на плана

с присъстващ хазартен детайл „ Дългосрочна стратегия за напредък на The Steps – новаторско мултифункционално културно обществено дружество “. 4 месеца по-късно няма никакъв резултат от инспекцията.

Проектът на Сингъл Степ е минал през административното решето на НФК в интервала, когато министри на културата бяха Атанас Атанасов и Велислав Минеков, и е по стратегия „ Възстановяване и развиване на частни културни организации ”.

 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР