ВМС на САЩ прехванали най-малко три ирански танкера в азиатски води през последните дни
Военноморски сили на Съединени американски щати са прехванали минимум три танкера под ирански байрак в азиатски води през последните дни, заяви Ройтерс, базирайки се на два западни източника от морската сигурност.
Въпросните танкери са Deep Sea, Dorena и Sevin. Според Ройтерс първият транспортен съд е бил отчасти претрупан с нефт, до момента в който вторият е бил изцяло претрупан. Той е превозвал 2 милиона барела нефт.
Третият танкер има оптимален потенциал от 1 милион барела и е бил цялостен на 65%.
Американските военни евентуално са прихванали и танкера Derya, показва организацията.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




