ВМС на САЩ са прехванали най-малко три танкера под ирански

...
ВМС на САЩ са прехванали най-малко три танкера под ирански
Коментари Харесай

ВМС на САЩ прехванали най-малко три ирански танкера в азиатски води през последните дни

Военноморски сили на Съединени американски щати са прехванали минимум три танкера под ирански байрак в азиатски води през последните дни, заяви Ройтерс, базирайки се на два западни източника от морската сигурност.

Въпросните танкери са Deep Sea, Dorena и Sevin. Според Ройтерс първият транспортен съд е бил отчасти претрупан с нефт, до момента в който вторият е бил изцяло претрупан. Той е превозвал 2 милиона барела нефт.

Третият танкер има оптимален потенциал от 1 милион барела и е бил цялостен на 65%.

Американските военни евентуално са прихванали и танкера Derya, показва организацията.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР