ВМРО – Българско национално движение от години предлага средносрочни и

...
ВМРО – Българско национално движение от години предлага средносрочни и
Коментари Харесай

Карлос Контрера: Вместо „работни групи“, които няма да свършат нищо, държавата да инвестира във ВиК

Вътрешна македонска революционна организация – Българско национално придвижване от години предлага средносрочни и дълготрайни ограничения за по-добро ръководство на водния бранш. Трябва да бъде основан държавен фонд за вложения във ВиК бранша и годишно да се обезпечават най-малко по 200-500 млн. лева за вложения в огромните инженерни уреди. Второто значимо нещо е да се реши казусът със скъпата електрическа енергия за ВиК операторите. Затова и Вътрешна македонска революционна организация предлага механизъм за директни контракти за евтина електрическа енергия сред НЕК или АЕЦ и ВиК операторите с огромно ползване на електрическа енергия. Това ще спести милиони левове, които ВиК сдруженията могат да употребяват за ремонт на мрежата, а не да ги заплащат за ток.

 

Това написа в позиция заместник-председателят на Вътрешна македонска революционна организация Карлос Контрера.

 

Той упорства и да се възвърне работата на ПАВЕЦ-Чаира, с цел да не се постанова НЕК да употребява като балансьор на системата огромните Водноелектрическа централа. Така няма да се освобождават големи водни количества от язовирите, които изпразват разполагаемите размери за напояване.

 

Отново през държавния фонд за ВиК инфраструктура да се обезпечават годишно най-малко по 200-500 млн. лева за ВиК инфраструктура, като се стартира от ремонта на магистралните водопроводи, помпените станции и тласкателите. Давам един образец – заради загубите по мрежата – с цел да доставиш до потребителите 100 литра вода, се постанова да изпомпваш и тласкаш 160-180 литра. Така на практика правиш разноски за 160-180 литра, а доставяш 100. Другото изтича по трасето. Такава е действителността в Добричко, Търговищко и други области. Това е и една от аргументите де факто да няма вода и да има водни режими, дава образец заместник-председателят на Вътрешна македонска революционна организация.

 

Контрера е безапелационен, че всички замразени, спрени планове за язовири за питейна вода би трябвало да се рестартират. Такъв план да вземем за пример е построяването на бент. Ракочевица над с. Хърсово, който да обезпечи Благоевград и Симитли. Проектът е към 150-160 млн. лева, като част от едната тръба и деривациите са построени.

 

Цялата позиция, оповестена на фейсбук страницата на заместник-председателя на Вътрешна македонска революционна организация Карлос Контрера:

Вода няма – най-хубавото, което могат да Ви предложат парламент и държавно управление, е работна група. Това е решението на страната за забатачените проблеми на ВиК бранша и изчезналото напояване.

Ако искаш нещо да не се свърши, създай работна група. И то в изискванията на отичащ, отиващ си парламент и длъжностен министерски съвет, който е ясно, че нищо не може да измисли от през днешния ден за на следващия ден. Съвсем ни вършат на наивници и ни взеха на майтап. Имитирането на активност е класическото държание на дилетанта и некадърника.

 

От Вътрешна македонска революционна организация – Българско национално придвижване години наред обясняваме и предлагаме средносрочни и дълготрайни ограничения за по-добро ръководство на водния бранш. Чуха ли ни – не! Поне откраднете част от предложенията ни в този момент, с цел да свършите нещо в интерес на хората.

 

Спешно сега би трябвало да се сътвори държавен фонд за вложения във ВиК бранша и годишно да се обезпечават най-малко по 200-500 млн. лева за вложения в огромните инженерни уреди. На първо време главен ремонт на язовирите. Първи в листата са бент. Огоста, бент. Бели Искър, бент. Йовковци. Има и други, които чакат на опашката.

 

Второто значимо нещо е да се реши казусът със скъпата електрическа енергия за ВиК операторите. Затова и предлагаме механизъм за директни контракти за евтина електрическа енергия сред НЕК или АЕЦ и ВиК операторите с огромно ползване на електрическа енергия за помпи и тласкатели (например ВиК – Добрич, ВиК – Шумен и т.н.). Това ще спести милиони левове, които ВиК сдруженията могат да употребяват за ремонт на мрежата, а не да ги заплащат за ток.

 

Да се възвърне работата на ПАВЕЦ-Чаира, с цел да не се постанова НЕК да употребява като балансьор на системата огромните Водноелектрическа централа. Така няма да се освобождават големи водни количества от язовирите, които изпразват разполагаемите размери за напояване, да вземем за пример.

 

Отново през държавния фонд за ВиК инфраструктура да се обезпечават годишно най-малко по 200-500 млн. лева за ВиК инфраструктура, като се стартира от ремонта на магистралните водопроводи, помпените станции и тласкателите. Давам един образец – заради загубите по мрежата – с цел да доставиш до потребителите 100 литра вода, се постанова да изпомпваш и тласкаш 160-180 литра. Така на практика правиш разноски за 160-180 литра, а доставяш 100. Другото изтича по трасето. Такава е действителността в Добричко, Търговищко и други области. Това е и една от аргументите де факто да няма вода и да има водни режими.

 

Всички замразени, спрени планове за язовири за питейна вода би трябвало да се рестартират. Такъв план да вземем за пример е построяването на бент. Ракочевица над с. Хърсово, който да обезпечи Благоевград и Симитли. Проектът е към 150-160 млн. лева, като част от едната тръба и деривациите са построени.

 

Ето няколко съответни ограничения, за които не е нужно да се мъдрува с години от всякакви работни групи. От Вътрешна македонска революционна организация предлагаме от години тези и други ограничения, тъй като без обикновено водоснабдяване няма по какъв начин да има естествена страна и хората да живеят умерено, а предприятията да действат.

 

Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР