ВМА празнува 133 г. от създаването си133-тата годишнина от създаването

...
ВМА празнува 133 г. от създаването си133-тата годишнина от създаването
Коментари Харесай

ВМА празнува 133 г. от създаването си

ВМА чества 133 година от основаването си
133-тата годишнина от основаването на Военномедицинска академия (ВМА)  ще бъдат маркирани през днешния ден с поднасяне на венци пред паметника на починалите медицински чинове пред постройката на
ВМА и награждаване на чиновници за проявен висок професионализъм.
На събитието са поканени да участват представители на Президентството на Република България, Народното събрание,
Министерство на защитата,
Министерство на здравеопазването, НЗОК, БЛС, БЧК, КНСБ, КТ „ Подкрепа ”, депутати, представители на
лечебни заведения и военни структури, други публични посетители.
Министърът на защитата в служебния кабинет Атанас Запрянов ще поздрави персоналния състав на Военномедицинската академия (ВМА) във връзка 133-тата годишнина от основаването ѝ,
оповестиха от МО.
На тържественото заседание през днешния ден ще участва също началникът на защитата адмирал Емил Ефтимов.
В навечерието на празника си ВМА
откри две реновирани клиники. На 25 ноември с церемониален водосвет бяха осветени реновираните две клиники от Катедрата по инфекциозни заболявания на ВМА, оповестиха от лечебното заведение.
Сто трийсет и три години след нейното учредяване,
Академията е водач в опазването на здравето – по този начин, както повеляват заветите на нейните основоположници – „ да е пример във всяко отношение ”, съобщи в послание за празника на ВМА през вчерашния ден началникът ѝ генерал-майор проф. доктор Венцислав Мутафчийски.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР