Влезлият като резерва Джанлука Скамака донесе победата на Уест Хам

...

Скамака донесе победата на Уест Хам в Белгия

Влезлият като запаса Джанлука Скамака донесе успеха на Уест Хам при гостуването на Андерлехт с 1:0. “Чуковете ” записаха трети следващ триумф в група В на Лигата на конференциите. Италианският национал се разписа в 79-ата минута.

Андерлехт е втори в групата с актив от 4 точки. Трети към този момент е Силкеборг, който разруши ФКСБ с 5:0. Датчаните означиха два гола в първите седем минути и не погледнаха обратно.

Тимът на Дейвид Мойс контролираше топката в огромни интервали и сътвори много положения, макар че мениджърът бе направил цели девет промени от мача с Уулвс в шампионата. Микаил Антонио и Саид Бенрама пропуснаха положителни благоприятни условия.

Вратарят на гостите Алфонс Ареола нямаше доста работа преди да направи ужасно избавяне, с цел да отрази удар на Силва. Мойс три смени 20 минути преди края, като в играя се появиха Деклан Райс, Лукас Пакета и Скамака. Това решение докара до триумф на Уест Хам, защото Пакета асистира на Скамака за победния гол.