влезе от скамейката и донесе победата с 2:1 на над

...

Резерва донесе успех на Аугсбург

влезе от скамейката и донесе успеха с 2:1 на над 05 в дуел от 26-ия кръг на та. Така записа шести следващ триумф над този противник на своя стадион. Това беше и втора поредна победа за в шампионата след гръмкото 3:0 в предишния кръг над. Тимът се отдалечи на шест точки от рисковата зона и към този момент диша по-спокойно.

Домакините стигнаха до ранен гол в 11-ата минута. Нападателят беше фаулиран от вратаря на гостите в наказателното поле и получи дузпа. Зад топката застана капитанът, който съумя да преодолее Центнер.

Wednesday Night Win ✅

Les grandes équipesssss...THE BUNDESLIGA!
— FC Augsburg (@FCA_World)
Опититите на Майнц 05 да върнат гола не се увенчаха през първото полувреме, само че след почивката това се случи. Силван Видмер изравни в 54-ата минута, само че очакванията на гостите траяха единствено две минути.

Влезлият като запаса върна задатъка на с първото си допиране до топката, като стреля без подготовка отблизо разстояние.

Така пое глътка въздух в борбата за оцеляване, до момента в който фантазиите на са място в евротурнирите наподобяват все по-илюзорни.