Властите в стария град на Лисабон се заловиха да решат

...
Властите в стария град на Лисабон се заловиха да решат
Коментари Харесай

Лисабон въведе глоби за оставени по тротоарите споделени електрически тротинетки

Властите в остарелия град на Лисабон се заловиха да решат проблем, който съгласно локалните поданици се е трансформирал в камшик. Става дума за споделените електрически скутери (тротинетки), оставяни по тротоарите, осведоми " Асошиейтед прес ".

Енорийският общински съвет, който надзирава кварталите към средновековния палат " Свети Георги " и бизнес региона от 18-ти век в центъра на града, постанова санкции в размер до 300 евро от през вчерашния ден за фирмите, които подреждат скутерите си по тротоари и други публични места в португалската столица.

Компаниите също по този начин би трябвало да покрият разноските за отстраняването им от длъжностни лица.

Други европейски градове също обмислят способи за балансиране на потребностите на пешеходците и хората, които употребяват скутери.

През предходната година девет компании наводниха Лисабон с хиляди електрически скутери като част от по този начин наречената гражданска война в микромобилността, при която потребителите наемат скутери за къси пътувания из града, отбелязва АП. /БТА
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР