Италианските власти върнаха у нас особено опасен българин
Властите в италианската провинция Маса Карара върнаха в София " рисков чужденец ", който преди малко е бил освободен от пандиза, оповестиха локални медии, измежду които и antenna3. Става въпрос за българин, който, след приключването на присъдата му, на часа е бил експулсиран от Ботуша.
Виж още Украинец намушка до гибел 20-годишен българин в Съсекс
37-годишният български жител е излежал дълга присъда за ликвидиране, принуждение, опозиция и пострадвания на обществена персона. Веднага след стартирането му той е бил стихотворец от Имиграционната работа на полицейския щаб, чиито чиновници го съпроводили до летището в и го транспортирали до София. Това се е случило, откакто полицейският шеф Санти Алегра е взел поради общественото състояние на мъжа, определяйки го като заплаха за публичния ред и сигурност, и е издал заповед за неотложно овакантяване на страната.
Обществената заплаха на българина била видна от насъбраните няколко присъди за тежки закононарушения, осъществени в Италия, в това число и за ликвидиране, осъществено преди години при утежняващи виновността условия и с особена свирепост, за което след изтърпяване на наказването надзираващият магистрат е приложил мярка за сигурност експулсиране от територията на страната.
Допълнително удостоверение за неговата заплаха били и осъжданията му за закани и прояви на и принуждение против полицията, осъществявани даже по време на задържането му.
Ето за какво, поради неговата социална заплаха, както и противозаконното му влизане и престояване на територията на Италия, той е бил неотложно експулсиран и съпроводен до летище Малпенса в Милано. Българинът е бил ескортиран на борда на самолета до София, където е бил арестуван от полицията.




