Владимир Попов (ТК Стоянстрой) спечели титлата на сингъл на турнира

...

Супер успех! Пловдивчанин с европейска титла в тениса СНИМКИ

Владимир Попов (ТК " Стоянстрой " ) завоюва купата на сингъл на шампионата за юноши и девойки до 16 година от трета категория на Тенис Европа „ Barocco cup ". Надпреварата се организира на кортовете на Търговска колегия „ Барокко " в Студентски град. Освен от България в надпреварата участваха тенисисти от 16 страни, написа bgtennis.bg.

Във финала при юношите поставеният под №1 Владимир Попов (ТК " Стоянстрой ", гр.Пловдив) победи с 7-6(5), 4-6, 6-3 Михай Коман от Румъния. На трето място при юношите се класираха Драгомир Драганов (ТК " Авеню ", гр.Бургас) и Басилис Волтиракис от Гърция.

В напълно български край при девойките Виолина Митрофанова (ТК " Спорт Палас ", гр.Сливен) се наложи със 7:5, 6:3 над Мирела Шкумбова (ТК " Банкя ", гр.София). На трето място при девойките се класираха Ангела Ганева (ТК " Кристи ", гр.Дряново) и Лора Радивойевич от Сърбия.

Победителите бяха наградени от шефа на Семеен кодекс „ Барокко спорт " Николай Стайков.

Надпреварата бе от календара на програмата „ 3Т – Тенис, Тийм, Талант " на БФТ и нейните сътрудници „ Адвент Груп ", „ Асикс " и „ Гроугрийн Юръп " АД.

В шампионата взе участие „ Б " националния отбор по програмата „ 3Т " до 14 година в състав Ангела Ганева, Михаил Иванов, Димитър Пенчев и Виолина Митрофанова. Треньор за лагера беше Николай Стойчев, а за шампионата Велиан Бакалов.
Източник: marica.bg