ВК Нефтохимик 2010 победи с 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 26:24)

...

Нефтохимик 2010 надигра ЦСКА в двубой от НВЛ

ВК Нефтохимик 2010 победи с 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 26:24) в зала „ Младост “ в Бургас в дуел от 16-ия кръг на волейболното състезание на България.

Това е и пети триумф в пети мач за играчите на старши треньора Мартин Стоев. Топреализатори на срещата станаха централният блокировач на бургазлии Красимир Георгиев и сръбският диагонал на " алените " Страхиня Бързакович с по 20 точки.

В първите два гейма превъзходството на Нефтохимик беше цялостна. В първата част те откриха надзор върху събитията в полето с 18:14 и 21:16, а във втората – с 13:6, а след това и с 21:12.

Третият гейм в зала " Младост “ още веднъж бе белязан от синдрома на Нефтохимик в тази част от мачовете, който си пролича против Пирин (Разлог), Раковски (Севлиево) и Берое – гостите поведоха с 8:3. Все отново отборът сподели темперамент и последователно стартира да топи разликата, като от 11:14 съумя да изравни 14:14.

" Армейците “ обаче стигнаха до геймбол – 24:22, като в игра влезе Иван Станев. Бургазлии стигнаха до 23:24, само че Хорхе Гарсия съумя да измъкне гейма за ЦСКА с блокаут.

В четвъртата част нещата потеглиха точка за точка, като домакините съумяха да вземат лек задатък. ЦСКА обаче изравни за 14:14. В гонитбата „ алените “ от София се добраха до геймбол с вярата да закарат срещата в тайбрек, само че играчите на Мартин Стоев реализираха поврат от 23:24 до 26:24, с цел да останат непобедени в шампионата за календарната 2024 година и да запишат в актива си 12-а победа в шампионата.

Бургазлии са на трето място в класирането в Суперлигата с актив от 37 точки. ЦСКА е на четвърта позиция досега с 29 точки.

В другите неделни мачове от кръга Пирин Разлог се наложи с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) вкъщи против Добруджа 07, до момента в който Берое 2016 завоюва против домакина Раковски-1964 с 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:16).