Крал Чарлз Трети и кралица Камила посетиха Националния мемориал за 11 септември
Визитата на английския монарх в Съединените щати е във връзка отбелязването на 250 години от Декларацията за самостоятелност
Британският крал Чарлз Трети и кралица Камила започнаха визитата си в Ню Йорк с аудиенция на " Националния мемориал за 11 септември ", където отдадоха респект на жертвите на терористичните офанзиви от 2001 година, оповестяват от Асошиейтед прес.
Историческа аудиенция оттатък Океана
Това е първото посещаване на настоящ английски монарх в града след визитата на кралица Елизабет Втора през 2010 година. Обиколката на кралската двойка е част от четиридневна държавна аудиенция в Съединените щати, отдадена на 250-ата годишнина от подписването на Декларацията за независимостта.
Среща с близки на починалите
Кралят и кралицата дойдоха с величествен конвой и бяха посрещнати от редица публични лица, придружавани от някогашния кмет на града Майкъл Блумбърг. След като поставиха венци и сервираха цветя пред мемориала, те разговаряха с близки на починалите при атентатите, както и със чиновници от екипите за незабавна помощ. Сред присъстващите високопоставени представители бяха актуалният кмет на Ню ЙоркЗохран Мамдани, губернаторката на щата Ню Йорк Кати Хокъл и новоизбраната губернаторка на щата Ню Джърси Майки Шерил.
Държавна вечеря и послание към Конгреса
Преди да дойдат в Ню Йорк, Чарлз Трети и Камила прекараха два дни във Вашингтон. Там те бяха посрещнати от президента на САЩДоналд Тръмп с обилна държавна вечеря в Белия дом. Британският монарх направи историческо послание към двете камари на американския Конгрес, което е едвам второто сходно събитие след речта на неговата майка през 1991 година. След Ню Йорк, формалната стратегия на кралската двойка продължава с посещаване в щата Вирджиния.
Британският крал Чарлз Трети и кралица Камила започнаха визитата си в Ню Йорк с аудиенция на " Националния мемориал за 11 септември ", където отдадоха респект на жертвите на терористичните офанзиви от 2001 година, оповестяват от Асошиейтед прес.
Историческа аудиенция оттатък Океана
Това е първото посещаване на настоящ английски монарх в града след визитата на кралица Елизабет Втора през 2010 година. Обиколката на кралската двойка е част от четиридневна държавна аудиенция в Съединените щати, отдадена на 250-ата годишнина от подписването на Декларацията за независимостта.
Среща с близки на починалите
Кралят и кралицата дойдоха с величествен конвой и бяха посрещнати от редица публични лица, придружавани от някогашния кмет на града Майкъл Блумбърг. След като поставиха венци и сервираха цветя пред мемориала, те разговаряха с близки на починалите при атентатите, както и със чиновници от екипите за незабавна помощ. Сред присъстващите високопоставени представители бяха актуалният кмет на Ню ЙоркЗохран Мамдани, губернаторката на щата Ню Йорк Кати Хокъл и новоизбраната губернаторка на щата Ню Джърси Майки Шерил.
Държавна вечеря и послание към Конгреса
Преди да дойдат в Ню Йорк, Чарлз Трети и Камила прекараха два дни във Вашингтон. Там те бяха посрещнати от президента на САЩДоналд Тръмп с обилна държавна вечеря в Белия дом. Британският монарх направи историческо послание към двете камари на американския Конгрес, което е едвам второто сходно събитие след речта на неговата майка през 1991 година. След Ню Йорк, формалната стратегия на кралската двойка продължава с посещаване в щата Вирджиния.
Източник: dunavmost.com
КОМЕНТАРИ




