Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 8-а поредна и общо

...

Нефтохимик отнесе Берое в Efbet Супер Волей

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 8-а поредна и общо 9-а победа в Efbet Супер Волей, откакто безусловно отнесоха вкъщи Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:10, 25:13) в мач от 13-ия кръг, игран довечера пред 200 фенове в зала " Младост ".

Така бургазлии се изкачиха на 3-о място във краткотрайното класиране с 9 победи, 4 загуби и 28 точки, само че преди останалите срещи от кръга. Берое пък е на 7-а позиция със 7 победи, 6 загуби и 22 точки. В идващия кръг Нефтохимик гостува на коравия отбор на Монтана, до момента в който старозагорци са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница).

Домакините от Нефтохимик стартираха стремително в първия гейм като поведоха с 8:2. Разликата набъбна до 18:11, след което Берое съумя да съкрати изоставането си до 18:14. Въпреки напъните на старозагорци да понижат още пасива си, бургазлии съумяха да затворят гейма в своя изгода при 25:21. И втората част стартира идентично и 10:1 за домакините, в това число и два аса на Аксел Трухчев. Бургазлии продължиха да диктуват играта и завоюваха с разгромното 25:10. Третия гейм повтори предходните два и Нефтохимик записа безапелационна победа след 25:13 и 3:0.

За Най-полезен състезател (MVP) на мача бе избран Аксел Трухчев от спечелилите от Нефтохимик.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto