Вицешампионите на Втора дивизия за сезон 17/18 Кабайерос спечелиха по

...

Категорични победи за Кабайерос и Ликуифайд в НАЛБ

Вицешампионите на Втора дивизия за сезон 17/18 Кабайерос завоюваха по решителен метод директния си дуел за втората позиция в същата дивизия против Кучетата от Младост с крайното 71:48 (18:12, 24:7, 14:10, 15:19). Чрез триумфа си тимът на Кабайерос към този момент дели един актив както с днешния си противник, по този начин и с Дървоядите. Трите тима са с баланс 14 победи и 7 загуби, само че спечелилите от днешния дуел са втори поради преимущество в директните дуели и точковата си разлика над останалите два отбора.

Символичните домакини постановиха контрола върху мача със самото му начало и си осигуриха 6-точкова преднина преди началото на втората част. Точно тя бе разковничето в мача, защото Кабайерос " избухнаха " със серия от 17:1, която им разреши да дишат умерено на почивката при 42:19. Кучетата от Младост не съумяха да се опълчват в оставащите 20 минути от мача, позволявайки на Кабайерос да се поздравят с значимата победа с крайното 71:48.

Иван Иванов приключи с 21 точки за спечелилите. Капитанът Христо Велчев вкара 18, направи 4 асистенции и лиши 3 топки, Иван Згурафов добави " дабъл-дабъл " 14 точки и 10 битки, а Мартин Митренцев записа 11 и 8 битки. За Кучетата Александър-Марко Милър бе на висота с 25 точки и 4 битки, а Маргарит Рунев приключи с 6 точки, 11 битки и 8 асистенции.

В мач от Четвърта дивизия главният кандидат за купата Ликуифайд не изпита каквито и да било проблеми в мача си с Олд Мамбас и постановиха волята си по безапелационен метод с 89:53 (27:13, 17:14, 21:17, 24:9). С успеха приключилите на трета позиция през предишния сезон за момента окупират върха с баланс от 19 победи и 2 загуби, само че са с мач повече от отбора на Бом Бок, който пък има преимуществото в директните дуели сред двата отбора и при еднакъв баланс ще излезе първи.

Отборът на Олд Мамбас пък приключва постоянния сезон с баланс 6-16 и краткотрайно се намира на седма позиция, като ще се надява на неверни стъпки от директните си съперници, с цел да се класира за плейофите. Спейс Джемс са осми със 7-13, а Пистолет и Мечките 2019 са с с 5-15.

Тимът на Ликуифайд взе нещата в свои ръце през цялото време, откакто завоюва първите 10 минути с 27:13. Оттам нататък мачът продължи да се развива по тяхното движение и разликата се усили на 17 точки в края на втория интервал. Играчите на Олд Мамбас обаче излязоха стимулирани след огромната отмора и смъкнаха недостига си на 9 пункта, само че 12 безответни точки за завършек на частта от Ликуифайд съвсем завършиха интригата в мача. Последната част не предложи нещо друго и финалната сирена пристигна при 89:53.

Капитанът на Ликуифайд Борил Кънчев поведе колоната от изпълнители с 23 точки и 5 битки. Искрен Николов наниза 18 и взе 11 отскочили топки, Огнян Дидов добави 12 точки и 5 асистенции, Владимир Спасов се регистрира с 10 точки и 14 битки, а Николай Велков бе покрай " трипъл-дабъл " с 8 точки, 9 битки и цели 17 асистенции. За Олд Мамбас Христо Костов приключи със 17 точки, до момента в който Георги Раднев записа 11 точки и 11 битки.