Вицешампионът на Англия Манчестър Сити не успя да запише втора

...

Нова грешна стъпка за Манчестър Сити

Вицешампионът на Англия Манчестър Сити не съумя да запише втора поредна победа през сезона в Премиър лийг, откакто „ гражданите” записаха тъждество при визитата си на Уест Хем Юнайтед в Лондон – 1:1. Михаил Антонио даде превес на „ чуковете” след страховит удар над глава в 18-ата минута, само че резервата Фил Фоудън за „ гражданите” изравни в 51-ата минута. Въпреки оставащото време за Сити, то нямаше опция да бъде преодолян Лукаш Фабиански, който спря всички опити на „ небесносините” за гол. Точката е с още по-сладък усет за " чуковете ", които нямаха извоювана точка против Сити от януари 2016-а година, регистрирайки девет следващи провали против Ман Сити.

Срещата на " Лондон Стейдиъм " стартира обещаващо, откакто нито един от двата тима не разчете да се пази. В шестата минута пристигна първият удовлетворителен късмет за двата тима. Жоао Кансело стреля мощно от далечно разстояние, само че ударът му мина настрана. В 13-ата Сити разигра умерено топката, а най-после Гюндоган опита шанса си от границата на наказателното поле, само че неопределено.

Така пристигна 18-ата минута, когато Михаил Антонио осъществя впечатляващ гол след задна ножица от близко във вратата на Едерсон за 1:0.След позволения гол Сити опита бързо да върне пасива си, а в 25-ата минута Кансело откри вдясно на наказателното поле Марез, който стреля от легнало състояние, само че вратарят Фабиански улови.

На почивката Гуардиола размени Агуеро с Фил Фоудън, което даде резултат още в 51-ата минута. Тогава Марез центрира ловко в полето на Уест Хем за Фоудън. Той бе с тил към вратата, само че с левия крайник си поведе топката, с цел да се обърне и с кинжален изстрел от близко изравни резултата - 1:1.

През второто полувреме Ман Сити бе стана доста по-агресивен, а след попадението стартира да господства по-сериозно. Включването на Фодън пък възпламени искрата в нахлуване и офанзивите на гостите изглеждаха много по-опасни. Ситуацията стана още по-сложна за Уест Хем, защото голмайсторът Михайл Антонио трябваше да напусне терена заради травма в 52-ата минута. " Гражданите " натискаха в търсене на нов гол, а в 69-ата минута на терена се появи Кевин Де Бройне. " Чуковете " на моменти се защитаваха с множеството си играчи покрай наказателното поле и полагаха много старания, само че успяваха да се оправят и не допускаха действителни рискове пред Фабиански.

Десет минути преди края Пабло Форналс бе забелязан с дълго подаване в половината на Ман Сити. Халфът бе пресиран от Диаш, а Едерсон потегли да излиза и да съкратява ъгъла, само че ударът на испанеца бе презрян и бразилецът улови.

Източник: fakti.bg