Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над защитаващия титлата си Берое

...

Монтана 2003 намали резултата във финалната серия срещу Берое

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над защитаващия купата си Берое със 78:55 (30:8, 24:26, 13:8, 11:13) като хазаин в зала „ Младост “ в Монтана в третата среща от финалния плейоф в шампионата на България по баскетбол за дами. Берое завоюва първите два мача като хазаин, само че Монтана 2003 съумя да понижи резултата в серията на 1-2 победи.

Играе се до три триумфа от пет вероятни дуела, като четвъртият следва на 22 април (понеделник) още веднъж в Монтана от 18:00 часа. При еднакъв резултат в серията, петата среща ще се организира на 24 април в Стара Загора от 18:30 часа.

Състезателките на старши треньора Преслав Пешев започнаха доста стимулирано дуела и след равностойни три минути, след които гостите водеха с 8:7, последва серия от 23:0 за Монтана 2003 и общо 5 тройки от 10 опита. Берое не записа нито една точка в продължение на седем минути и в края на първата четвърт домакините дръпнаха с 30:8.

Монтана 2003 задържа задатъка си и през вторите 10 минути, а макар опитите си, девойките, водени от играещия старши треньор Жаклин Златанова и помощник-треньора Албена Хубенова, не съумяха да смъкват разликата под 17 точки. Домакините резервираха по-ефективната си пукотевица и на почивката резултатът бе 54:34 в тяхна изгода.

Баскетболистките на Монтана 2003 означиха осем безответни точки за близо пет минути игра след паузата, повеждайки с 62:34. Гостите осъществиха първия си панер в средата на третата част, дело на Цветомира Наумова и след слаборезултатна част изоставаха с 42:67 преди последния интервал. В оставащите минути домакините не изпуснаха самодейността и не разрешиха на демонстриралия по-слаба пукотевица съперник да заплаши водачеството им. Най-голямата разлика в дуела доближи 29 точки.

Пет състезателки на Монтана 2003 вкараха 10 и повече точки. Най-резултатна бе Тери Батъл, която оформи „ дабъл-дабъл “ от 16 точки и 12 битки. Тая Робинсън приключи с 15 точки, 5 битки и 5 асистенции, а Борислава Денчева добави 14 точки и 2 битки.

Николет Гилдей означи 15 точки, 2 битки и 4 асистенции за Берое, а Николина Зубач се включи с 10 точки и 6 битки. Жаклин Златанова не влезе в игра в срещата.