Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Академик Пловдив с 99:61

...

Монтана загря за Партизан с успех над Академик

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Академик Пловдив с 99:61 (28:11, 28:14, 28:20, 15:16) като хазаин в дуел от 12-ия кръг на женското баскетболно състезание на България и записа десета победа от 12 срещи от началото на сезона.

Пловдивчанки позволиха десета загуба в също толкоз изиграни мача.

Баскетболистките на Монтана 2003 имаха предимство през целия мач. Домакините взеха задатък от 17 точки още след първите 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 56:25. Домакините продължиха да усилват преднината си и в третата четвърт, която приключи при 84:45, а най-голямата разлика в срещата доближи 43 точки.

Монтана 2003 доминираше в подкошието, печелейки 70 битки против 36 за съперника, а голяма разлика имаше и при асистенциите (33-6) и откраднатите топки (11-4). Гостите направиха съвсем двойно повече неточности (22-12).

Преслава Колева приключи с „ дабъл-дабъл “ от 30 точки и 16 битки за домакините, а по 18 точки вкараха Борислава Денчева и Ванина Василева, до момента в който за пловдивския отбор Ралица Кенарева приключи с 35 точки, 5 битки и 3 асистенции.

За Монтана 2003 следва първи мач от втория стадий на Адриатическата лига – посещение на сръбския Партизан на 10 януари.

След това в границите на два следващи дни – 13 и 14 януари отборът ще изиграе два мача против Дунав 2016 в Монтана, първо срещата от 14-ия кръг, а по-късно и отсрочения мач от седмия кръг на българския шампионат. Академик Пловдив посреща Шампион 2006 на 10 януари.