Вицешампионът Монтана 2003 надигра Академик Пловдив с 99:61 (28:11, 28:14,

...

Монтана 2003 победи категорично Академик Пловдив в женското баскетболно първенство

Вицешампионът Монтана 2003 надигра Академик Пловдив с 99:61 (28:11, 28:14, 28:20, 15:16) като хазаин в дуел от 12-ия кръг на женското баскетболно състезание на България.

Баскетболистките на Преслав Пешев имаха предимство през целия мач, като взеха задатък от 17 точки още след първите 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 56:25 в тяхна изгода. Домакините продължиха да усилват преднината си и през второто полувреме, а най-голямата разлика в срещата доближи 43 точки.

Монтана 2003 доминираше в подкошието, печелейки 70 битки против 36 за съперника, а голяма разлика имаше и при асистенциите (33-6) и откраднатите топки (11-4). Гостите направиха съвсем двойно повече неточности (22-12).

Преслава Колева приключи с „ дабъл-дабъл “ от 30 точки и 16 битки за победителките, а по 18 точки вкараха Борислава Денчева и Ванина Василева, до момента в който за пловдивския отбор Ралица Кенарева приключи с 35 пункта, 5 битки и 3 асистенции.

В подреждането Монтана 2003 заема второто място с баланс 10-2, до момента в който пловдивчанки се намират на предпоследната 7-а позиция с актив от 2 триумфа и 10 загуби.