Джей Ди Ванс след 21 часа преговори: Споразумение няма!
Вицепрезидентът на Съединени американски щати Джей Ди Ванс съобщи, че не е реализирано съглашение с Иран след траялите към 21 часа договаряния в Пакистан, като уточни, че Техеран не е приел американските условия, съобщи Ройтерс.
Ванс сподели пред публицисти, че американската делегация напуща диалозите без договореност и се приготвя да се завърне в Съединени американски щати. Той не заяви за възобновяване на договарянията, макар че по-рано иранската държавна телевизия заяви, че диалозите ще продължат.
„ Лошата вест е, че не постигнахме съглашение, и мисля, че това е неприятна вест за Иран доста повече, в сравнение с за Съединените американски щати “, съобщи Ванс. „ Връщаме се в Съединени американски щати без договореност. Казахме доста ясно какви са нашите червени линии ", уточни още той, представен от bTV.
Ванс добави, че по време на договарянията е разговарял шест пъти с президента Доналд Тръмп.
Срещите в Исламабад бяха първите директни диалози сред Съединени американски щати и Иран от повече от десетилетие и най-високото ниво на контакти от Ислямската гражданска война през 1979 година
Изходът от тях се разглеждаше като основен за бъдещето на нежното двуседмично помирение и за възможното отваряне на Ормузкия пролив – стратегически маршрут за към 20 % от международните енергийни доставки, блокиран от Иран след началото на спора.
Иранското държавно управление заяви по-рано в обява в обществената мрежа „ Екс “ (X), че диалозите са завършили, като механически специалисти от двете страни ще обменят документи.
Прекомерните условия от страна на Съединените щати са попречили на постигането на обща рамка и съглашение, заяви полуофициалната иранска осведомителна организация Тасним. Според иранската медия траялите към 21 часа договаряния в Пакистан са завършили без съглашение.
Срещите в Исламабад бяха първите директни сред Съединени американски щати и Иран от повече от десетилетие и най-високото ниво на контакти от Ислямската гражданска война през 1979 година насам. Изходът от тях се преглежда като основен за бъдещето на нежното двуседмично помирение и за възможното отваряне на Ормузкия пролив – маршрут, през който минават към 20 % от международните енергийни доставки и който Иран блокира след началото на спора. Войната докара до внезапно покачване на цените на петрола и до хиляди жертви.
„ Преговорите ще продължат макар някои оставащи разлики “, се показва в известието, без да се прецизира по кое време ще бъдат възобновени.
Ванс сподели пред публицисти, че американската делегация напуща диалозите без договореност и се приготвя да се завърне в Съединени американски щати. Той не заяви за възобновяване на договарянията, макар че по-рано иранската държавна телевизия заяви, че диалозите ще продължат.
„ Лошата вест е, че не постигнахме съглашение, и мисля, че това е неприятна вест за Иран доста повече, в сравнение с за Съединените американски щати “, съобщи Ванс. „ Връщаме се в Съединени американски щати без договореност. Казахме доста ясно какви са нашите червени линии ", уточни още той, представен от bTV.
Ванс добави, че по време на договарянията е разговарял шест пъти с президента Доналд Тръмп.
Срещите в Исламабад бяха първите директни диалози сред Съединени американски щати и Иран от повече от десетилетие и най-високото ниво на контакти от Ислямската гражданска война през 1979 година
Изходът от тях се разглеждаше като основен за бъдещето на нежното двуседмично помирение и за възможното отваряне на Ормузкия пролив – стратегически маршрут за към 20 % от международните енергийни доставки, блокиран от Иран след началото на спора.
Иранското държавно управление заяви по-рано в обява в обществената мрежа „ Екс “ (X), че диалозите са завършили, като механически специалисти от двете страни ще обменят документи.
Прекомерните условия от страна на Съединените щати са попречили на постигането на обща рамка и съглашение, заяви полуофициалната иранска осведомителна организация Тасним. Според иранската медия траялите към 21 часа договаряния в Пакистан са завършили без съглашение.
Срещите в Исламабад бяха първите директни сред Съединени американски щати и Иран от повече от десетилетие и най-високото ниво на контакти от Ислямската гражданска война през 1979 година насам. Изходът от тях се преглежда като основен за бъдещето на нежното двуседмично помирение и за възможното отваряне на Ормузкия пролив – маршрут, през който минават към 20 % от международните енергийни доставки и който Иран блокира след началото на спора. Войната докара до внезапно покачване на цените на петрола и до хиляди жертви.
„ Преговорите ще продължат макар някои оставащи разлики “, се показва в известието, без да се прецизира по кое време ще бъдат възобновени.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




