Вицепрезидентът на Доналд Тръмп - Джей Ди Ванс, заяви в

...
Вицепрезидентът на Доналд Тръмп - Джей Ди Ванс, заяви в
Коментари Харесай

Джей Ди Ванс: Няма шанс американски удар по Иран да въвлече САЩ в дълга война в региона

Вицепрезидентът на Доналд Тръмп - Джей Ди Ванс, съобщи в изявление за американския в. " Вашингтон пост ", че " няма късмет " удар по Иран да въвлече Съединени американски щати в дълга война в района.

" Що се отнася до концепцията, че ще бъдем въвлечени във война в Близкия изток години наред, няма късмет това да се случи ", сподели Ванс.

По думите му администрацията е наясно с рисковете от ескалация и подхожда " извънредно деликатно ", тъй че да отбрани американските ползи, без да позволява нескончаем боен ангажимент.

Вицепрезидентът означи, че Съединени американски щати разполагат с " лимитирани и прецизни варианти ", в случай че се стигне до нужда от военни дейности, само че главният приоритет остава дипломатическото решение. 

" Мисля, че всички ние избираме разновидността на дипломацията ", добави вицепрезидентът, отбелязвайки, че " в действителност зависи какво вършат и какво споделят иранците ".

Според него задачата на Вашингтон е ясна - Иран да не се снабди с нуклеарно оръжие, като в същото време се избегне широкомащабен спор в района.

Вчера в Женева се състоя третият кръг от договаряния сред Техеран и Вашингтон с посредничеството на Оман за иранската нуклеарна стратегия. Преди тези договаряния Джей Ди Ванс сподели пред телевизия " Фокс Нюз ", че президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп към момента избира реализиране на дипломатическо решение с Иран.

След непреките диалози в Швейцария иранският външен министър Абас Арагчи съобщи, че това е била " най-интензивната " среща с американците и е маркиран " прогрес ".

По думите му разговорът със Съединени американски щати ще продължи в понеделник, като на този стадий вероятностите за съглашение са " по-сериозни от преди ".

Двете страни организираха голям брой кръгове договаряния предходната година, които се провалиха, откакто Израел започна 12-дневната си война против Иран през юни, а Съединени американски щати нанесоха масирани въздушни удари против нуклеарни обекти, като оставиха огромна част от иранската нуклеарна стратегия в руини, макар че цялостния мащаб на опустошения към момента не е прочут.  
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР