Витоша (Бистрица) победи с 3:1 Марица (Пловдив) в откриващия мач

...

Бадема поведе Витоша към обрат срещу Марица

Витоша (Бистрица) победи с 3:1 Марица (Пловдив) в откриващия мач от 12-ия кръг на Втора лига. “Тигрите ” стигнаха до трите точки, откакто реализираха поврат в днешния дуел и прекъснаха серията си от 6 следващи срещи без победа.

Мачът в Бистрица стартира по-добре за гостите от Пловдив, които демонстрираха по-динамична и дейна игра през първите минути. Така се стигна до 20-ата минута, когато центриране отляво провокира недоразумение в наказателното поле на домакините и от близко с глава Веселин Марчев откри - 0:1.
25  Витоша (Бистрица) - Марица
В самия завършек на първото полувреме Деян Христов получи прекрасен и се озова очи в очи с вратаря на “пиратите ”. Вместо да се опитва да приключва самичък обаче опитният нападател подаде към Емил Гъргоров, който вкара за 1:1.
В първите минути на втората част отборът от Бистрица направи обрата цялостен. С прекрасен удар по земя Станислав Петров вкара за 2:1. След гола Марица нацели един път гредата, само че “тигрите ” бяха много по-активни по терена. Така разумно се стигна до трето попадение, което падна в края на срещата. 4 минути преди последния съдийски сигнал Деян Христов оформи крайното 3:1.
След този триумф Витоша събира в актива си 12 точки, само че остава на предпоследното 17-то място. Марица от своя страна е със 17 пункта на 8-ата позиция.

Снимки: Владимир Иванов