Витоша Бистрица е шампион на България за ветерани за шести

...

Бойко Борисов вкара гол, а Витоша грабна купата при ветераните

Витоша Бистрица е първенец на България за ветерани за шести следващ път след победа с 4:2 над Локомотив Пловдив. Бившият министър председател Бойко Борисов игра през всичките 80 минути и постави точка на разногласието с четвъртия гол за бистричани.

Техническият шеф на Българския футболен съюз Георги Иванов-Гонзо пристигна преди мача, само че единствено с цел да пожелае триумф на двата тима.

Купата на първенците беше връчена от вицепрезидента на БФС Румен Вълков. Емил Григоров откри резултата в осмата минута, само че в 23-ата пропусна дузпа, откакто вратарят Стоян Ламбрев я избави с една ръка.

В 40-ата минута Здравко Лазаров удари горната греда, а през второто полувреме бистричани нанесоха удар с два гола. Първо 2:0 направи Николай Николов в 52-ата минута след пай корнер, като малко преди този момент Бойко Борисов изпусна. В 59-ата минута Николай Божов повиши на 3:0, а Георги Мечечиев понижи на 1:3.

След като цялостен мач игра като крило и халф, в 76-ата минута Бойко Борисов прояви голмайсторски усет и се разписа за 4:1. В самия завършек на срещата Мечечиев вкара втория гол за пловдивския тим.