Висшият ирански служител Мохсен Резаи заяви, че ако блокадата продължи,

...
Висшият ирански служител Мохсен Резаи заяви, че ако блокадата продължи,
Коментари Харесай

Мохсен Резаи: Aко блокадата продължи, Иран ще отговори на това

Висшият ирански чиновник Мохсен Резаи съобщи, че в случай че блокадата продължи, Иран ще отговори на това:

„ Ако Конгресът реши да им даде позволение да продължат войната, те доста скоро ще трансфорат Конгреса в арабско парти/посмешище. Защото още при първия удар, нанесен от американската войска, тези 100 пленници, които ще заловим в самото начало на американското нахлуване по бреговете и островите, — Конгресът неотложно ще промени решението си и елементарно ще може да даде противоположен ход. Затова тази замислена концепция – да се трансферират бомбардировките върху раменете на Конгреса – дали той ще позволи войната или не, няма да докара до нищо. Остава единствено те да продължат морската обсада. В момента, първо, какво вършат с тази морска обсада? Те не съумяха да [затворят] Индийския океан, а това е доста просторен океан, и ние умерено можем да прекосяваме през него — до момента преминавахме. Но няма да поносим продължаването на морската обсада. Както разгласи щабът на „ Хатам “: в случай че морската обсада продължи, Иран ще нанесе удар, ще удари по сушата. Това, че морската обсада от страна на Иран и контролът над Ормузкия пролив към този момент в идващите месец-два ще съборят мощно цялата международна стопанска система — дай Боже, ще има опция “.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР