Високопоставен член на Хизбулае бил ликвидиран в петък високоточен удар

...
Високопоставен член на Хизбулае бил ликвидиран в петък високоточен удар
Коментари Харесай

Израел ликвидира втория в „Хизбула“

Високопоставен член на " Хизбула " е бил премахнат в петък високоточен удар в Ливан от Израел. Атаката е била нанесена в кв. „ Дахия “ в Бейрут. Целта на израелския удар е бил Ибрахим Акил. По-късно „ Хизбула “ потвърдиха гибелта му, като прецизираха, чеАкил, „ един от нейните велики водачи “, е бил погубен „ по пътя за Йерусалим “.

Армията на израелския министър председател Бенямин Нетаняхусъобщи за осъществения целеустремен въздушен удар по ливанската столица.

Акил е погубен по време на среща с членове на елитното звено на " Хизбула " " Ал Радуан ". Израелски F-35 e изстрелял 2 ракети. При офанзивата са починали 8 души, а други 59 са ранени, заяви здравното министерство на Ливан

Акил е вторият човек в йерархията на военното командване на " Хизбула “ след военния началник Фуад Шукр, който беше премахнат през юли при израелски въздушен удар.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР