Високолетящият тим на падна у дома с 1:3 от последния

...

Последният съсече устрема на Гранада

Високолетящият отбор на падна вкъщи с 1:3 от последния досега в среща от десетия кръг на Ла Лига. „ Бяло-виолетовите “ съумяха да основат задоволително голови положения, с цел да си тръгнат с трите точки от „ “. Загубата остави Гранада на пета позиция и разреши на Валядолид да се вдигне над зоната на изпадащите.

Гостите от Кастийя и Леон имаха по-чистите положения през първото полувреме. Във втората добавена минута на първото полувреме те откриха резултата. След центриране отляво Оскап Плано стреля с глава на първа греда за 0:1. В 53-ата удвои за гостите с отсечен диагонален удар, при който топката влезе в мрежата до гредата. В 63-ата домакините вкараха след статично състояние. След осъществяване на корнер топката беше продължена ниско към далечната греда, откъдето Домингос Дуарте осъществя за 1:2. В 89-ата Валядолид вкара и трети гол посредством Жоао Фелипе.

Ла Лига 10 кръг, неделя 22 ноември  Гранада 1:3краен резулат  Реал Валядолид