Виртус Болоня победи с 85:76 (18:15, 22:14, 23:23, 22:24) АЛБА

...

Виртус Болоня пречупи АЛБА

Виртус Болоня победи с 85:76 (18:15, 22:14, 23:23, 22:24) АЛБА Берлин като хазаин в мач от 13-ия кръг на Евролигата. Успехът е пети за италианския отбор, който има и осем провали в сметката си. Баскетболистите от Германия са с баланс 3-10.

Срещата стартира с леко преимущество за домакините, които съумяха да завоюват единствено три точки след 10 минути игра. След това те прибавиха 8 точки към задатъка си. След почивката двата тима изиграха равностойна трета четвърт, а след нея гостите преобладаваха, само че не съумяха да измъкнат триумфа.

Кайл Уимс вкара 16 точки за Виртус Болоня, Даниел Хакет и Мам Джайте нанизаха по 13 точки.

За АЛБА Люк Сикма се разписа с 16 точки.

Снимка: Туитър

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.