В богатите Мартас Винярд скъпите жилища принуждават работниците да напуснат и застрашават обществената безопасност
ВИНЯРД ХЕЙВЪН, Масачузетс (АП) — Шерил Тейлър работи като админ в районната гимназия Мартас Винярд. Всяко лято тя би трябвало да напусне острова или да остане при другари, тъй като не може да си разреши високите сезонни наеми.
Колко високи? Средният наем на ваканционен дом е 6500 $ на седмица.
„ Прекарах доста време в кауч сърф “, сподели Тейлър, учебният координатор по правдивост и достъп. „ С куфара си в колата и се местя една-две нощи тук и там с другари на острова. “
Стаката на Тейлър отразява тази на мнозина на остров Масачузетс край Кейп Код. Има доста работа, само че заведенията за хранене и магазините постоянно не могат да намерят задоволително личен състав, тъй като служащите не могат да си разрешат да живеят там. Длъжностните лица се тормозят, че публичната сигурност е застрашена, тъй като не могат да задържат или привлекат поправителни чиновници или диспечери на 911.
Наемодателите могат да създадат доста повече пари от краткосрочни туристи, в сравнение с от...
Прочетете целия текст »




