Очаква се виното, произведено в Оканаган, да бъде в недостиг от следващата година
Виното, създадено в Оканаган, в магазина за алкохол може да бъде мъчно за намиране в обозримо бъдеще.
Рафтовете на магазините може да имат малко или никакви локално създадени реколти, защото винарните държат на това, което имат.
„ Много от тях ще го изтеглят назад от каналите за продажба на дребно, тъй като желаят да могат да имат вино, което да продават и да дават на хората, които идват към винарната “, сподели Майлс Продан, президент и основен изпълнителен шеф на Wine Growers British Columbia. „ Екстремният мраз през януари унищожи по-голямата част от гроздовите култури. ”
„ В момента преглеждаме това, което всъщност ще бъде 100 % загуба на годишна продукция, това е това, което мислим, ” сподели Дейв Патерсън, общоприет управител и винопроизводител в Tantalus Vineyards в Келоуна.
С последния шлагер от...
Прочетете целия текст »




