Борис Бонев: Това е бюджет без нито една реформа. Хората не дадоха своя вот, за да останем в същото положение
“Винаги е добре да се даде един заем на доверие, изключително когато не са имали от държавното управление задоволително време, с цел да получат финансите на страната, поради кой управляваше преди тях. Най-вероятно са оставени извънредно доста клопки, които сега щракват “.
Това разяснява в „ Тази неделя “ по bTV Борис Бонев, водач на " Спаси София " и общински консултант.
„ Но за мен притеснителното е, че при невижданата поддръжка за „ Прогресивна България “, фактът, че те имат болшинство в Народното събрание, това е бюджет без нито една промяна. Хората не дадоха своя избор, с цел да останем в същото състояние. Те го дадоха, с цел да могат всички тези от дълго време отлагани промени най-накрая да се случат и тази страна да бъде - първо, отскубната от ръцете на олигархията и, второ, стопански да влезе в напредък. Това е вероятният бюджет “, уточни той.
Според властта вероятният бюджет е с мудни, постепенни промени към стигане на заветните 3%.
„ Дори студент по политология ще ви каже, че промени се вършат при започване на мандата, когато доверието е най-силно, а когато имаш и болшинство и не би трябвало да се съобразяваш с съдружни сътрудници, това е картбланш да действаш. Така че сме чували, че това е вероятният бюджет всякога, когато държавното управление показва бюджет през последните 30 години “, разяснява Борис Бонев
„ На процедура няма никакви справедливи критерии кой град какъв брой пари ще получи. Това, което ние считаме, че е належащо като базово изискване най-малко, е да се заложат 3 критерия - повърхност, население на съответната община и принос към стопанската система на страната, т.е. към брутния вътрешен артикул “, означи той.
Според него най-малко на половина по-малко би трябвало да са регионите в София - 12. А във връзка с общините, те трябват най-малко с 80 да бъдат понижени.




