Виляреал спечели с 1:0 домакинството си на Майорка в двубой

...

Късметлийска победа на Виляреал над Майорка

Виляреал завоюва с 1:0 семейството си на Майорка в дуел от 29-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол означи Карлос Бака в 15-ата минута. Островитяните имаха повече положения и удариха две греди.

В седмата минута Баба нацели напречната греда на вратата на Виляреал след застрашителен удар от 30 метра. В 15-ата Саму Чъквуезе направи брилянтен рейд отдясно и асистира на Карлос Бака, който вкара на сантиметри пред голлинията - 1:0 за " жълтите ".

В 35-ата Кучо Ернандес пропусна след центриране на Лаго Жуниор.

След почивката Майорка беше по-агресивният отбор, само че пропуските лишиха гостите от подобаващ гол.

В 74-ата минута Кучо изпусна след хубаво включване на Трайковски. В 88-ата Баба за повторно нямаше шанс и нацели греда след брилянтна парабола. В 90-ата като по знамение топката не влезе в мрежата на домакините, като балеарците на три пъти имаха късмет за гол.

Така Майорка остана на 18-ата позиция с 25 точки. Виляреал е на седмо място с 44 точки и с положителни шансове за присъединяване в Евротурнирите. " Жълтата подводница " даже още може да мечтае за Шампионската лига.