Виляреал постигна историческа победа над Реал Мадрид насред Сантяго Бернабеу“.

...

Виляреал обърна Реал Мадрид насред „Бернабеу“

Виляреал реализира историческа победа над Реал Мадрид посред „ Сантяго Бернабеу “. Шампионът водеше, само че в последна сметка загуби с 2:3. Така дни,, Белия балет на процедура даде купата на каталунците. Барса води с 12 точки и може да ги усили на 15 при триумф над Жирона. До края на сезона остават 10 кръга.

По-рано през сезона Виляреал също победи Реал и по този начин записа исторически първи дубъл над Кралския клуб. Жълтата подводница е на пето място на четири точки зад четвъртия Реал Сосиедад.

Иначе Реал откри в 16-ата минута, когато удар Марко Асенсио се отби в Пау Торес и топката влетя в мрежата. Шест минути преди края на първата част Самуел Чуквуезе изравни след пас на Джовани Ло Селсо.

В 48-ата минута Винисиус Жуниор за повторно даде задатък за столичани след независим пробив. Реал изпусна няколко благоприятни условия да направи 3:1 и беше осъден. В 70-ата минута Хосе Луис Моралес изравни за 2:2. Десетина минути по-късно Чуквуезе вкара още веднъж за 2:3.

Домакините получиха дузпа в края на дуела. след консултация с ВАР.
Източник: flashnews.bg