Виляреал постигна домакинска победа с 3:1 над Осасуна в мач

...

Хеттрик на Ел Команданте ознаменува завръщането на Марселино във Виляреал

Виляреал реализира домакинска победа с 3:1 над Осасуна в мач от 14-ия кръг на испанското футболно състезание.

В воин за „ жълтата подводница “ се трансформира Хосе Луис Моралес-Ел Команданте, който осъществя хеттрик през второто полувреме на срещата. За Осасуна се разписа Алехандро Катена.

С този триумф Виляреал се изкачи на 12-та позиция с 15 точки, а Осасуна е 14-ти с 14 пункта.

Осасуна можеше да открие още в 10-ата минута, само че ударът на Анте Будимир бе отразен от вратаря Филип Йоргенсен.

60 секунди преди почивката футболистите на Осасуна имаха искания за дузпа, само че обстановката бе подмината от основния арбитър.

Виляреал поведе в резултата в 57-ата минута, когато Жерард Морено асистира за попадението на Хосе Луис Моралес.

Четири минути по-късно домакините на собствен ред имаха искания за дузпа, само че и тази обстановка бе подмината верния от рефера на срещата.

„ Жълтата подводница “ удвои своята преднина в 71-ата минута, когато Хуан Фойт доста добре откри Хосе Луис Моралес, който означи своето второ попадение в дуела.

Алехандро Катена в 78-ата минута върна интригата в мача, правейки резултата 1:2.

Ел Коменданте оформи своя хеттрик в 80-ата минута и по този метод и крайния резултат в дуела. Моралес се възползва от доста добра асистенция на Алекс Баена.