Виляреал победи Реал Реал Мадрид с 2:1 на свой терен.

...

Виляреал наказа Реал Мадрид в исторически мач

Виляреал победи Реал Реал Мадрид с 2:1 на собствен терен. Това е първи триумф на Жълтата подводница над Кралския клуб като хазаин от седем години насам.

Срещата ще остане в историята, защото за. Домакините стартира мощно и Коклен удари греда. После обаче Белия балет натисна и на собствен ред изтърва да поведе посредством Едер Милитао, Винисуис и Карим Бензема.

Всичките попадения паднаха след почивката. Виляреал поведе с гол на Йереми Пино в 47-ата минута. Бензема изравни от дузпа в 60-ата минута. Тя беше отсъдена от ВАР за игра с ръка.

Малко по-късно обаче Жерард Морено също беше прецизен от дузпа за крайното 2:1 в интерес на домакините. Тя също беше отсъдена за игра с ръка.

Поражението на Реал дава късмет на още веднъж да дръпне с три точки на върха. Това ще се случи при победа над Атлетико Мадрид в неделя. Сега и двата отбора са с по 38 точки. Виляреал се изкачи до пето място с 27 точки, колкото има и Атлетико Мадрид.
Източник: flashnews.bg