Виляреал и Севиля завършиха 1:1 в сблъсъка си в испанската

...

Севиля развали празника на Виляреал в края

Виляреал и Севиля приключиха 1:1 в конфликта си в испанската Ла Лига. "Жълтата подводница " се виждаше победител в мача след късен гол на Джовани Ло Селсо в 86-ата минута. В шестата минута на добавеното време обаче Жюл Кунде донесе равенството на Севиля.

Виляреал стартира по-силно мача, като удар на Хуан Фойт с глава бе избавен от вратаря Боно, а шут на Самуел Чуквуезе се отклони от гредата.

В началото на второто полувреме Виляреал имаше искания за дузпа за нарушаване против Етиен Капуе, която не бе отсъдена.

Ло Селсо откри резултата с първия си гол за сезона, като стреля около вратаря Боно. Кунде възвърне равенството в последния миг след корнер, изпълнен от Акуня.

Точката придвижи Виляреал на седмо място, като в случай че приключи по този начин, отборът ще завоюва квота за Лигата на конференциите. Севиля остава на трето място в битката за Шампионска лига.