Виляреал и Атлетик Билбао не успяха да се победят в

...

Виляреал не успя да преодолее вратаря на Билбао

Виляреал и Атлетик Билбао не съумяха да се победят в среща от 12-ия кръг на Ла Лига, приключила 0:0. Домакините стигнаха до няколко доста положителни благоприятни условия, само че не съумяха да се оправят с вратаря Унай Симон, който беше непогрешим. 22-годишният пазач “извади” най-малко два сигурни гола, а когато не можеше да се намеси, топката минаваше край гредата.

It's ended all square at the Estadio de la Ceramica! #VillarrealAthletic 0-0 pic.twitter.com/ZPeaH0zclg
— LaLiga (@LaLigaEN) November 3, 2019
В 59-ата минута шут на Жерард Морено от упор се отби в главата на вратаря, а в 80-ата индивидът под рамката парира засичане на Раул Албиол. Така Симон се реваншира за грешката си отпреди две седмици, когато стана причина за автогола на неговия съотборник Иниго Мартинес против Валядолид (1:1), лишил тима от победа.

Санти Касорла също нямаше шанс, откакто на два пъти стреля доста добре, само че в навън.

Още в 15-ата минута пък играчите на “жълтата подводница” претендираха за дузпа в 15-ата минута, когато кълбото се спря в ръката на Юри Берчиче, само че реферът и сътрудниците му от ВАР решиха, че няма учредения за посочването на бялата точка.

Виляреал и Атлетик не престават да са съседи в класирането, само че са отвън топ 6.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 12 кръг, неделя 3 ноември  Виляреал 0:0краен резулат  Атлетик Билбао