Вилиян Бижев отбеляза два гола и бе избран за “Играч

...

Българин в Америка блесна с два гола при победа за Купата на САЩ

Вилиян Бижев означи два гола и бе определен за “Играч на мача” при успеха на третодивизионния Сентрал Вали Фуего с 4:1 над гостуващия Ел Пасо Локомотиве във втория кръг на шампионата за купата на Съединени американски щати по футбол.

Бившият български юношески национал откри още в четвъртата минута с техничен прехвърлящ удар, а малко преди почивката направи резултата типичен след независима акция.

Той взе участие в изработването и на други две попадения за домакините. Негово центриране от ъглов удар бе избито неприятно от бранителите на противника и Нейтън Смит вкара със страховит удар от 25 метра след четвърт час игра. В 62-ата минута Бижев подаде от ъглов удар и Крисчън Чейни с глава засече за 4:0.

Българинът бе сменен в 70-ата минута, а Ел Пасо вкара почетен гол в самия край посредством Ерик Калвийо.

Източник: bg-voice.com