Виктория Волей (Пловдив) загуби от Звездец (Горна Малина) в първия

...

Виктория Волей загуби от Звездец в първи плейоф

Виктория Волей (Пловдив) загуби от Звездец (Горна Малина) в първия четвъртфинален плейоф от Висшата лига.

Пловдивчани отстъпиха трагично в залата на своя противник с 2:3 (25:23, 18:25, 25:21, 21:25, 13:15) гейма, макар че на два пъти повеждаха в резултата. Така Звездец поведе с 1-0 победи в серията, а вторият дуел е в неделя (18 март)от 16 часа в залата на СУ “Цар Симеон Велики “ в Пловдив. Играе се до два триумфа от 3 мача.

Капитанът на Виктория Волей Иван Стоичков не стартира като титуляр, защото на последната подготовка в Пловдив изкълчи гален. Въпреки това той превъзмогна болката и влизаше на промяна.

„ Естествено, че загубата е разочароваща като резултат, само че аз съм удовлетворен от играта, която момчетата демонстрираха. Точно такива мачове са потребни за тях. Тази игра ни дава вяра за краен триумф в серията “, съобщи за формалния уебсайт на клуба треньорът на Виктория Волей Атанас Митрев.