Виктория Томова (№140) отпадна в I кръг на Ролан Гарос.

...

Томова с втора загуба в Париж

Виктория Томова (№140) отпадна в I кръг на " Ролан Гарос ". При дебюта си в съществена скица в Париж първата ракета на България отстъпи за 73 минути с 0:6, 4:6 на най-хубавата тенисистка на Съединени американски щати сега - поставената под №9 Даниел Колинс.

Преди това Томова претърпя загуба от третата ракета на Сърбия Олга Данилович (№172) с 2:6, 6:1, 6:7 (3) във финалния кръг на квалификациите, само че като " щастлива губеща " влезе в главната скица на Откритото състезание на Франция.

Колинс игра край в първия шампионат от Големия шлем през сезона - " Аустрелиън Оупън ", и в първия сет българката бе мощно подтисната от класата й. Във втория Виктория съумя да я пробие и да поведе с 4:2, само че след това загуби 4 гейма подред, а с това и мача.

Ранно отпадане претърпяха и две от първите 5 тенисистки в главната скица. Барбора Крейчикова (Чех, №2) загуби от Диан Пари (Фр, №97) след 6:1, 2:6, 3:6. Айла Томлянович (Авл, №42) в профил Анет Контавейт (Ест, №5) със 7:6 (5), 7:5. Неуспешен старт означи и някогашната №1 в света Наоми Осака (Яп, №38), която бе победена от Аманда Анисимова (САЩ, №28) със 7:5, 6:4.
Източник: duma.bg