Виктория Томова започна участието си в квалификациите за US Open

...

Идеално начало в квалификациите на US Open за Вики Томова

Виктория Томова стартира присъединяване си в квалификациите за US Open по извънредно ибедителен метод.

В среща от първия кръг на пресявките ракета №1 на България нямаше никакви проблеми против испанката Альона Болсова, губейки единствено три гейма за крайното 6-1, 6-2.

Томова за следващ път показва, че се намира в отлична форма и от самото начало на траялия 68 минути мач доминираше над международната №209.

Поставената под №8 в квалификациите бе впечатляваща на първи сервис, на който загуби единствено 5 точки в целия мач. В същото време българката доминираше играта на втория сервис на родената в Молдова съперничка като завоюва внушителните 82% от точките на него.

Така закономерно се стигна до общо шест пробива за победителката от 12 благоприятни условия, до момента в който Болсова се регистрира с едвам един осъществен брейкбол от два шанса.

Томова преодолява първия кръг на квалификациите в Ню Йорк за четвърти път в кариерата си. В идващия кръг нейна съперничка ще бъде победителката от мача сред Катарина Заватска (№323) и Жоан Цугер (№167).
Източник: tenniskafe.com