Виктория Томова започна с успех участието си на Уимбълдън 2023,

...

ЧУДЕСНО! Вики Томова обърна 27-ата в света на Уимбълдън

Виктория Томова стартира с триумф присъединяване си на Уимбълдън 2023, заяви формалният уебсайт на Българската федерация по тенис. Първата ни ракета при дамите реализира поврат против американката Бернарда Пера за крайното 6:7(3), 6:3, 6:3 след 2:20 часа игра в среща, проточила се в границите на два дни.Томова изигра в действителност стабилен мач против 27-ата в международната класация, с цел да сервира една от изненадите на деня и да се класира за втория кръг. Това бе дебютната и победа над преставителка на топ 30 и за трети път в кариерата си доближи до втория кръг на третия за годината шампионат от Големия шлем.Следващата съперничка на водещата ни тенисистка ще бъде представителката на домакините Кейти Боултър, №89 в ранглистата.В първия сет Томова и Пера си размениха по два пробива, с цел да се стигне до тайбрек. В него американката дръпна с минипробив за 4:3, а след това с още един.Това обаче се случи през вчерашния ден, а през днешния ден дуелът бе доигран.В сряда срещата се възобнови от втория сет, а българката взе подоването на съперничката за 5:3, след което последва маратонски гейм, преди да изравни резултата.В решителния сет Томова проби и затвърди, само че малко по-късно Пера навакса изоставането си. Българката обаче сподели темперамент и взе още два сервис гейма на 27-ата сложена, с цел да подпечата успеха.
Източник: novsport.com