Виктория Томова загуби финала на тенис турнира на клей от

...
Виктория Томова загуби финала на тенис турнира на клей от
Коментари Харесай

Виктория Томова загуби на турнира във Валенсия, но си осигури рекордно класиране

Виктория Томова загуби финала на тенис шампионата на клей от сериите УТА 125 в испанския град Валенсия с награден фонд 100 хиляди евро. Първата ни ракета отстъпи пред американката Ан Ли с 3:6, 4:6 за 78 минути.

69-ата в международната класация българка, която е сигурна за присъединяване на Олимпийските игри в Париж, позволи ранен пробив, само че съумя да го върне и да изравни 3:3. След това обаче американката взе три следващи гейма и поведе в резултата.

Във втората част Ан Ли направи два пробива, с цел да стигне до задатък от 4:1. Томова съумя да вземе подаването й за 2:4, само че до края нямаше късмет и американката затвори срещата при 6:4 с първия си мачбол.

С отличното си показване на шампионата Томова проработи 6960 евро и 81 точки за международната класация, което ще й обезпечи ново рекордно класиране при дамите. Българката събра общо 1035 точки и в понеделник ще бъде под номер 63 в света.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР