Виктория Томова за поредна седмица има отлична възможност да влезе

...
Виктория Томова за поредна седмица има отлична възможност да влезе
Коментари Харесай

Отлична Вики Томова се класира за основната схема на WTA турнира в Монтерей!

Виктория Томова за поредна седмица има отлична опция да влезе в топ 100 на международната класация, само че това минава през задоволително мощно показване на WTA конкуренцията в мексиканския град Монтерей, където първата ни ракета при дамите стартира своето присъединяване през пресявките. Вики обаче сподели отлична форма на твърдите кортове, като през вчерашния ден преодоля съпротивата на китайката Юе Юан, а през днешния ден родната ни представителка надгради с триумф над локалната фаворитка Фернанда Контрерас Гомес - 6:4 6:1.

Нашата сънародничка стартира стремително срещата, откакто осъществя ранен пробив, който на бърза ръка затвърди за задатък от 2:0. Гомес пък още веднъж беше изправена пред точки за пробив, единствено че този път се оправи и понижи пасива си. Това обаче се оказа последната положителна демонстрация на мексиканката в хода на първата част, която скоропостижно отиде в актива на българката.

Вторият сет предложи надалеч по-равностоен тенис, като по-нискоранкираната тенисистка първа съумя да осъществя брейк, само че Томова мигновено възвърне паритета в резултата. Последваха спокойни минути за сервиращите, до момента в който не се стигна до 4:4 гейма, когато софиянката превключи на прекомерно високо обороти за своята съперничка, печелейки последните осем точки от дуела и по този метод откри справедливо място в същинската конкуренция.

Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР