Виктория Томова ще играе на финала на турнира с награден

...

Вики Томова се класира за финала в Биариц

Виктория Томова ще играе на финала на шампионата с награден фонд 80 000 $ в Биариц. На алените кортове в югозападна Франция 24-годишната българка, която е сложена под номер 4, се наложи над лидерката в главната скица Вероника Кепеде Ройг (Парагвай) с 2-6, 6-4, 6-0.

Срещата продължи 1:54 часа, а българката стигна до поврат, откакто загуби първия сет. Томова стартира едва мача и в първата част загуби всичките си четири подавания и отстъпи с 2-6. Кепеде, която преди този момент бе отстранила Елица Костова, позволи пробив в първия гейм на втория сет. Томова се пропука за 3-3, само че по-късно проби за 5-4 в своя изгода. Последва безапелационен гейм на 15 и резултатът стана 1-1 в сетовете. Третата част бе напълно за Виктория Томова, която разруши своята съперничка с 6-0.

В борбата за трофея Томова ще играе с победителката от мача сред Данка Ковинчич (Хърватия) и Джесика Понше (Франция). a href= " http://bgnes.com " target= " blank " > /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg