Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира на трева в

...

Вики Томова не успя да се противопостави на 26-ата в света и отпадна от турнира в Ийстбърн

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на шампионата на трева в Ийстбърн от категория WTA 500 с награден фонд от 758 хиляди щатски $.

Българката отстъпи с 2:6, 1:6 от №26 в международната класация Камила Джорджи от Италия. Срещата продължи 64 минути.

Вики стартира ужасно и поведе с 2-0 гейма, само че загуби идващите девет гейма. Българката понижи изостането си на 1-3 във втория сет, само че загуби идващите три гейма.

Преди този мач Томова реализира страхотни победи над №37 в международната класация Шелби Роджърс от Съединени американски щати и Кирстен Флипкенс от Белгия.

С положителното си показване Томова проработи 100 точки за международната класация и 17 775 $ от наградния фонд. Така Вики ще се изкачи до №112 в света. През идната седмица Томова ще играе в главната скица на " Уимбълдън ".