Виктория Томова игра сравнително равностойно на световната №45 Камила Осорио

...

По един късен пробив в сетовете доведе до загуба на Томова в Гуадалахара

Виктория Томова игра относително равностойно на международната №45 Камила Осорио Серано, само че по един късен пробив във всеки от сетовете докара до провалянето ѝ – 4-6, 3-6 в мач от първия кръг на WTA 250 шампионата в Гуадалахара.

Малко по-добрата успеваемост най-много на втори сервис беше основната разлика в мача, в който колумбийката имаше общо 9 шанса за пробив по отношение на единствено 2 за ракета №1 на България.

Томова бе тази, която първа доближи до благоприятни условия да вземе подаването на съперничката, само че не съумя да ги употребява при 2-1 и 15-40. Осорио Серано също пропусна два брейкбола в идващия гейм.

Колумбийката загуби единствено една точка в идващите си три подавания, с цел да се стигне до 5-4 в нейна изгода и трагичен гейм, в който осъществя петия си сетбол.

Във втората част и двете минаваха леко през сервис геймовете си, само че още веднъж Томова бе тази, която позволи съмнение. Пробивът за 5-3 бе изцяло задоволителен на Осорио Серано, която след това постави завършек на мача при втория си мачбол.

Във втори кръг четвъртата в схемата ще срещне квалификантката Хейли Баптист, победила с 6-3, 6-3 Виктория Кузмова.