Виктория Томова допусна обрат и загуби в първия кръг на

...

Томова допусна обрат и отпадна на старта в Будапеща

Виктория Томова позволи поврат и загуби в първия кръг на шампионата с награден фонд 100 000 $ в Будапеща. Първата ракета на България отстъпи с 6:1, 5:7, 3:6 от поставената под номер 8 Екатерина Александрова от Русия.

Томова стартира фантастично мача и завоюва за 20 минути първия сет. След това тя поведе с 4:0 във втората част. Тогава Александрова съумя да върне единия пробив, само че Вики сервираше за мача при 5:3. Рускинята съумя да изравни, а след серия от пет следващи извоювани гейма завоюва втория сет. Ранен пробив в третия сет даде преимущество на Александрова, която в този интервал имаше преимущество. След 1 час и 50 минути тя стигна до крайната победа.

Българката си потегля от Унгария с 1 точка за международната класация, само че имаше да пази точки на шампионата от предходната година, когато игра на полуфиналите.